• بلوغ دختر ها 4

نشانه های بلوغ دخترها

نشانه های بلوغ دخترها

  • نشانه های بلوغ دخترها از چه سنی شروع می شود ؟
  • با بلوغ چه اتفاقی در بدن دخترها اتفاق می افتد ؟
  • ویژگی های بلوغ چیست ؟

نشانه های بلوغ دخترها : در دخترها جوانه های پستانی بین سنین ۸ تا ۱۱سالگی ظاهر می شوند ،  اگر تا  ۱۳ سالگی این فرآیند رخ ندهد ، خیلی از پزشکان آن را به عنوان نشانه ای از تاخیر بلوغ تلقی می کنند ، البته ممکن است این امر غیر طبیعی هم نباشد و پستان ها بعد ها جوانه بزنند .

در همان زمانی که پستان ها رشد می کنند ، موهای شرمگاهی و در حاشیه ی داخلی لب  های اندام  تناسلی ظاهر می شوند و دختر شما رشد خیلی سریعی پیدا می کند و طی چند ماه ، حدود ۸ – ۷ سانتی متر بلند تر می شود ، این مقدار ، از رشدی که قبلا در طی یک سال هم داشته ، بیشتر است .

 

نشانه های بلوغ6

در اینجا برای نشان دادن تک تک مراحل قاعدگی و به طور کلی نشانه های بلوغ دخترها با استفاده از جدول SMR که در مطلب قبل به آن اشاره شد  ، آن ها را معرفی و توضیح می دهیم .

در بیشتر دخترها اولین قاعدگی زمانی رخ می دهد که پستان ها در مرحله SMR4  موهای شرمگاهی در مرحله ی SMR3 باشند ؛ که البته گاهی در بعضی دختر ها اولین قاعدگی زود تر رخ می دهد .

وقتی شما یا دخترتان تشخیص دادید که پستان های او در مرحله SMR2  هستند ، باید مسائل مرتبط با قاعدگی و بهداشت زنانه را برایش توضیح دهید :

مثلا برایش بگویید که چگونه از انواع مختلف نوار بهداشتی استفاده کند و به او بیاموزید که در زمان قاعدگی می تواند و در ورزش ها و یا سایر فعالیت ها شرکت کند و بگذارید بداند که هر سوالی در این زمینه داشته باشد ، به آن پاسخ خواهید داد .

ویژگی های اولین قاعدگی دختران :

همیشه و در همه ی موارد ، نشانه های بلوغ در دخترها که به همراه قاعدگی های ماهانه می باشد ، اولین قاعدگی های دختران بدون درد خواهد بود ، چون قاعدگی دردناک تا زمان تخمک گذاری ، به طور معمول ، دست کم چندین ماه از شروع قاعدگی خواهد بود .

بلوغ دختر ها 2

او باید مطلع باشد که قاعدگی های نامنظم در این مرحله ی زندگی طبیعی هستند و با گذشت زمان ، قاعدگی هایش منظم تر خواهند شد . اما اگر در طی چند قاعدگی دچار خونریزی های خیلی زیاد یا مداوم شود ، با پزشک او مشورت کنید .

آموزش مسایل مربوط به بلوغ در دختران از طریق مشاوره تلفنی

برای آموزش و تفهمیم بلوغ به دختران خود باید اصول اولیه آن را فرابگیرید ؛ پذیرش این مفهوم که شامل نشانه های بلوغ ، مراحل آن و پدیدار شدن در شکل بدن است می تواند برای نوجوان کمی سخت باشد و نتواند به راحتی با آن کنار بیاید .

اینجاست که والدین باید با آموزش های مناسب این مفهوم را به نحو عالی القا کنند ؛ بدین جهت والدین محترم می توانند با استفاده از راهنمایی های مشاورین و متخصصین روانشناس مرکز مشاوران هیروو ؛ این مهم را یاد بگیرند و آن را برای ارتباط بهتر با فرزند خود به کار بگیرند ،

دراین راستا خانواده ها و والدین عزیز می توانند با شماره گیری ۹۰۹۲۳۰۵۹۸۳ از طریق تلفن ثابت و بدون پیش شماره ، از خدمات مشاوره بهره مند گردند .

 

مشاوره تلفنی با روانشناس هیروو

آموزش مسایل جنسی

در صورتی که قبلا با دخترتان ارتباط خوبی برقرار کرده باشید ، او باید بتواند آزادانه عقاید خودش را در مورد مسائل جنسی با شما مطرح کند . آموزش مسائل جنسی با شما مطرح کند .

آموزش مسائل جنسی به صورت ابتدایی و پایه باید ار زمان بچگی او شروع شود ؛ اما وقتی به مرحله ی SMR2 می رسد ، زمان مناسبی است که صحبت های قبلی را به ویژه در مورد مسائلی مثل قاعدگی و بهداشت ، دوباره و به صورت کامل تر برای او تکرار کنید . در مراحل SMR3 و SMR4 می توانید اطلاعات بیشتری ، به خصوص در مورد بیماری های آمیزشی و حاملگی به او بدهید .

نشانه های بلوغ دخترها 6

 

تاثیر همسالان و دوستان در مسایل جنسی

اگر فقط به دخترتان بگویید که نباید رابطه جنسی داشته باشد ، ممکن است کافی نباشد .

در نظرداشته باشید که دوستان و هم سن و سال های او منبعی برای فشارهای زیاد اجتماعی هستند و خیلی وقت ها انبوهی از اطلاعات غلط و نادرست را به فرزندتان منتقل می کنند . شرایط باید طوری باشد که حتما نوجوان شما حق خود بداند و با احساس آزادی سوال هایش را از شما  یا از پزشک و مشاوره ی خود بپرسد .

 

مشاوره تلفنی روانشناسی هیروو اینستاگرام

مشاوره تلفنی روانشناسی هیروو تلگرام

درباره نویسنده:

پیام بگذارید