• لزوم مشاوره با مشاور کودک1

لزوم مشاوره با مشاور کودک

لزوم مشاوره با مشاور کودک

لزوم مشاوره با مشاور کودک چقدر است ؟

اهمیت مشاوره کردن با مشاور کودک چیست ؟

چرا مشاوره تلفنی با روانشناس کودک ؟

در چرایی مراجعه به مشاور و روانشناس کودک  می خوانیم ..

 

 >> نکته : در هنگام مطالعه این مقاله اگر روی کلمات آبی کلیک کنید میتوانید اطلاعات بیشتری در آن زمینه ببینید <<

لزوم مشاوره با مشاور کودک

 

به طور کلی نیاز به مشورت کردن در برخی امور زندگی و تصمیم گرفتن در بعضی بخش های آن ، در وجود هر کسی بسته به شخصیت آن فرد ، شدت یا ضعف دارد . امروزه جایگاه خدمات مشاوره و اطلاع داشتن از امور روانشناختی درست همانند شناخت و اطلاع از امور جسمی اهمیت زیادی دارد . 

نیاز به مشورت کردن با مشاور

هر چه جلوتر میرویم چه از نظر زمانی و چه از نظر جایگاهمان در زندگی ، بیشتر به مشاوره و مشورت گرفتن از افراد متخصص احساس نیاز می کنیم . حال کودک و نوجوان در مسیر رشد بخاطر حساسیت هایی که در هر مرحله ی سنی دارند ، به دنبال آن نیاز های متفاوتی نیز خواهند داشت . از سوی دیگر پدر و مادر هم برنامه ها و انتظاراتی را از فرزندان خود دارند که گاها با رفتار ها و حساسیت های فرزندشان منطبق نیست .

اینجا برای هماهنگ سازی این برنامه ها و انتظارات و از طرف دیگر نیاز های کودک یا نوجوان به یک فرد متخصص احتیاج است که او کسی نیست جز مشاور کودک . در واقع اینجا لزوم مشاوره با مشاور کودک نمایان می شود . 

برخی از همین ناهماهنگی ها در برخورد و رفتار کودکان و اعمال برنامه های تربیتی والدین ممکن است در صورت تداوم در آینده مشکل ساز شده و اختلالاتی را به همین سادگی در کودکان بوجود بیاورد . پیشنهاد ما این است که در صورت مشاهده ی هرگونه مشکل بین خود و کودکتان در صورتی که موفق به حل کردن آن نشدید به مشاور کودک مراجعه کرده و به روش های کاربردی و علمی مشکل خود را حل نمایید . 

حل کردن مسائل مربوط به کودکان توسط مشاور کودک

مشکلاتی که بسیاری از والدین به راحتی از کنار آن ها گذشته و برای درمان کودک ، امروز را به فردا می سپارند می تواند به سادگی توسط مشاور کودک حل شود . مشکلاتی که ممکن است ، از همان ابتدا یعنی از تولد تا سه سالگی به وجود بیاید . با رشد کودک و در مراحل بالاتر مشکلات دیگری همچون :

 لجبازی کودک

، پرخاشگری

،اصرار کردن در خواستن یک چیز

حرف های بی ادبانه زدن ،

بد رفتاری ،

بیش فعالی

و به همین مراتب در موقع درس و مدرسه مشکلاتی که می تواند گریبانگیر کودک و والدین شود عبارتند از : مسائل مربوط به

مهد کودک رفتن کودک ،

مشکلات تحصیلی ،

اختلالات یادگیری ،

مسائل مربوط به adhd ،

ترس کودک از مدرسه

و محیط جدید و غیره و ذلک که در نهایت هم میرسد به مسائل مربوط به بلوغ و افسردگی مقطعی کودکان و بالاتر که در حوصله ی این مقاله نمی گنجد . 

 

لزوم مشاوره با مشاور کودک1

درک لزوم مشاوره با مشاور کودک از همان ابتدا

اگر از همان ابتدا لزوم مشاوره را با مشاور کودک را در هر زمینه ای که پیش می آید احساس کرده و درک کنید هیچ کدام از این مسائل به وجود نمی آید . نهال را تا وقتی نهال است و انعطاف پذیر ، اگر مشکلی برایش پیش بیاید می توان به راحتی حل کرد ولی اگر تبدیل به درختی تنومند و سخت شود به سختی و شاید غیر ممکن باشد برایش کاری کرد . 

چرا مشاوره تلفنی ؟

بهوش باشید و مسائلی که حتی به نظر خودتان کوچک هستند را جدی تلقی کنید و اگر مشغله ی کاری دارید و فکر می کنید مراجعه ی حضوری به مراکز مشاوره و صحبت کردن به صورت حضوری با مشاور کودک ، اتلاف وقت و هزینه است ، می توانید به راحتی با مشاوره تلفنی آنلاین ، مشاوره تلفنی رایگان از طریق تلفن منزلتان با شماره تلفن هایی که در صفحه موجود است ، تماس گرفته و از همانجا در منزل خودتان ، پیگیر مسائل مربوط به کودکتان باشید . مرکز مشاوران هیروو با مجربترین و بهترین کادر مشاوران تلفنی غرب تهران برای پاسخگویی به همه ی سوالات و حل مسائل شما و کودکتان آماده است . با ما همراه باشید .

مشاوره تلفنی کودک

 

برای سلامت خود و خانواده بیشتر بدانید

برای دریافت مشاوره تلفنی کودک و نوجوان در مورد لزوم مشاوره با مشاور کودک و چگونگی برقراری ارتباط با روانشناسان و متخصصان کودک و نوجوان 

با شماره ( تهران ۹۰۹۲۳۰۵۹۸۳ –  شهرستان ۹۰۹۹۰۷۲۹۶۳ ) از تلفن ثابت و بدون پیش شماره تماس بگیرید .

رسانه تخصصی روانشناسی کودک و نوجوان و خانواده

مشاوره تلفنی روانشناسی هیروو اینستاگرام

مشاوره تلفنی روانشناسی هیروو تلگرام

 

درباره نویسنده:

پیام بگذارید