• زنانگی 2
 • زنانگی 6

زنانگی

زنانگی

زنانگی چیست ؟
چگونه زنانگی داشته باشیم ؟
ویژگی ها و خصوصیات زنانگی اصیل کدامند ؟

وقتی درباره آرزو های خودمان برای زنان قرن بیست و یکم فکر می کنیم ، ویژگی ها و خصوصیاتی را مورد توجه قرار می دهیم که باید با آن چه که زنانگی اصیل می نامیم ، مرتبط باشند ، یعنی ارزش هایی که عمدتا فراموش شده اند .

من برای زنان قرن بیست و یکم ارزش هایی چون احساس همدلی ، تعاون ، صبر و بردباری ، اجتماعی بودن ، خلاقیت ، قدرت تخیل ، بصیرت و درایت را آرزو می کنم .

سردبیر یک مجله مشهور که زن بود اخیرا می گفت که آرزو داشته است مادری خانه دار باشد اما جرات نکرده است که این مسئله را در میان همکاران و یا حتی به دوستانش اظهار کند .

اگر اقرار می کرد که دوست دارد در خانه بماند و از فرزندانش مراقبت کند ، آن گاه دیگران او را فردی مرتجع می دانستند . آیا زنان حتما باید شاغل باشند ؟ آیا برای این که ما را نیز به اندازه مردان جدی بگیرند و به همان اندازه برای ما ارزش قائل شوند باید از مردان تقلید کنیم ؟

 

زنانگی 1

 

واقعیت این است که ، زن به نیروهای زندگی بخش متصل است . منظور این نیست که همه زنان باید بچه به دنیا بیاورند . هر یک از ما باید خودمان تصمیم بگیریم . اما معتقدیم مهم است که خود را وقف هدف های زندگیمان کنیم :

این که علیه جنگ و خونریزی علنا اعتراض کرده و از حق و عدالت دفاع کنیم . بدون توسل به خشونت ، در برابر خشونت و تجاوز مقاومت کنیم . برای محافظت از طبیعت تلاش کرده و مانع از تخریب و نابودی محیط زیست شویم .

زن بودن یعنی …

ما معتقدیم باید به دخترانمان بیاموزیم که به زندگی در تمام اشکالش احترام بگذارند و باید به دستاوردهای خود به عنوان یک زن ، اذعان داشته باشیم .

زن بودن در نظر ما یعنی زندگی بخشیدن ، محافظت از آن زندگی ، همراهی کردن با آن رندگی و مشاهده سپری شدن آن . این یعنی فهمیدن این که ما در یک چرخه و آهنگی قرار داریم که مرگ نیز بخشی از آن است و اینکه بعد از هر پایانی آغازی جدید وجود دارد .

باید ماه را به دخترانمان نشان دهیم ، چرا که اگر ما آن را به دقت مشاهده کنیم آن وقت متوجه می شویم که زندگی روی زمین چگونه است . شاید این ها اعتقادات و نظرات شخصی هستند اما حقیقت ، امری ذهنی است .

به هر آن چه که مطابق با سرشت و باورهای شماست عمل کنید ، اما این کار را آگاهانه و با اطلاع از این که شما الگوی دخترتان هستید ، انجام دهید . اگر می خواهید که دخترتان در آینده قوی و محکم باشد ، بنابراین الگوهای او نیز باید قوی و محکم باشند .

قوی بودن یعنی اینکه با خود سازگار باشید ، مقصود خود را بدون ریا بیان کرده و صادقانه ابراز وجود کنید . قوی بودن یعنی اینکه با نقش قربانی بودن خداحافظی کنید و مسئولیت خودتان ، باورهایتان و انتخاب هایتان را به عهده بگیرید . کسی که از قدرت و توانایی خود استفاده نکند عاجز و درمانده است . اعمال و رفتار شما بیانگر هویت شماست .

 

زنانگی

 

چه قابلیت هایی را می خواهید به دخترتان عطا کنید ؟

نخستین الگو برای دختران ، پدر و مادر هستند . اگر شما پدر و مادری آگاه ، هوشیار ، اجتماعی و امروزی باشید ، آن گاه دچار اشتباه نخواهید شد .

 

 

زنانگی 8

 

مشاوره تلفنی

 جایگاه زن ، قبل از اینکه در سطح جامعه تعریف و مطرح شود ، در جامعه ی کوچکتر یعنی خانواده شکل می گیرد . اینکه در جامعه ی ما به زن چه نگاهی می شود و اینکه چه منزلتی دارد بحث مفصلی است که اینجا مجال صحبت کردن درباره ی آن نیست .  

ما والدین در تربیت و بزرگ کردن دخترانمان رسالت بزرگی داریم که باید در آن کوشا باشیم و بسیاری از ما از اصول و قوانین گذشتگانمان تبعیت می کنیم و شاید آگاهی کافی درباره ی تربیت صحیح و مناسب فرزندانمان چه دختر و چه پسر نداریم ( هر چند در این مقاله روی صحبت با زن بودن و تربیت دختران است ) .

بدین جهت شما والدین محترم ، می توانید با مشاوران متخصص و بهترین روانشناسان ما در مرکز مشاوران هیروو با شماره گیری ۹۰۹۲۳۰۵۹۸۳ از طریق تلفن ثابت و بدون پیش شماره ، صحبت کرده و از راهنمایی های مفید و خدمات مشاوره بهره مند گردید . 

 

تاثیر رفتار والدین در تربیت دخترانمان

قبل از اینکه به بزرگ کردن دخترمان فکر کنیم ، باید بدانیم که خود ما درباره دختر ، زن و زنانگی چه نظری داریم ، گاهی اوقات نیاز داریم که این نظرات را مورد تردید قرار داده و برای تغییر افکار و الگوهای رفتاری خود تلاش کنیم .

در نظر داشته باشید که دیگران نسبت به اینکه شما صاحب یک دختر شده اید واکنش و نظرات خاص خود را دارند . بنابراین باید خود را برای هر گونه نظر و توصیه ای آماده کنید .

دختران تازه  متولد شده از نظر جسمی با پسران تازه متولد شده تفاوت دارند و برخی از این تفاوت ها در ماه های اول زندگی مشهودتر است :

 

5زنانگی

 

به عنوان مثال دختر بچه ها بیشتر از پسر بچه ها دوست دارند که مورد نوازش قرار گیرند .تعداد زیادی از آن ها می توانند به صورت مستقل بازی کرده و نیز زودتر از پسر بچه ها می توانند خود را آرام نگهدارند ؛ آن ها اغلب زودتر از پسر بچه ها چهار دست و پا می روند .

 

مشاوره تلفنی روانشناسی هیروو اینستاگرام

 

مشاوره تلفنی روانشناسی هیروو تلگرام

درباره نویسنده:

2 نظرات

 1. Evil اردیبهشت ۱۱, ۱۳۹۷ در۲:۲۹ ب.ظ - پاسخ

  سلام خسته نباشید بنده یک سوال دارم: ایا زنان تلاش کردن که این زنانگی رو داشته باشن یا نه به علت فرهنگ و هورمون و….. ویژگی های زنانه پیدا کردن؟ یعنی این ظرافت و لطافت در رفتار رو سعی کردن بدست بیارن یا نه خود زن بودن بهشون داده
  خیییلی برام مهمه

  • heiroo اردیبهشت ۲۳, ۱۳۹۷ در۱۲:۰۷ ب.ظ - پاسخ

   سلام این سوال کمی شبیه به سوال مرغ و تخم مرغه 🙂
   میشه گفت پاسخ به این سوال ذهن خیلی از دانشمندان فلاسفه فعلان حقوق زن و … رو به خودش مشغول کرده ولی به نظر من ریشه رفتار های زن و مرد رو باید در نحوه تکامل انسان و انتخاب طبیعی دنبال کرد ، اینکه انسان نخستین چگونه و بر اساس چه معیار هایی یک نفر رو برای تولید مثل انتخاب میکرده … در این مورد فکر بکنید و خوشحال میشم نتیجه ای که میگیرید رو اینجا بنویسید
   البته این باب این قضیه هستش و خیلی باید در موردش مطالعه و تفکر بشه
   موفق باشید

پیام بگذارید