درباره نویسنده

مطالب مشابه

5 ديدگاه

 1. 1

  سسسس

  رشته تخصصی درج شده در مدرک تحصیلی روان شناسی کودک را ننوشته اید.!!!!!

  پاسخ
 2. 2

  میتراسلیمی

  باسلام.پسر۱۲ساله ای دارم که بعلت شب ادراری های گاهانه وتکررادرار،بخاطراسترس وهیجانات مخصوصابرای بازی ومدرسه ومیهمانی پوشکش می کنم.بعضی وقتهابه منزل خانم معلمشون می ره تا باپسرمعلمشون که یک سال ازپسرمن بزرگتره درس بخونه وبازی کنه.پسرمعلمشون ازاینکه مانی پوشک می شه آگاهی نداره.دو روزپیش که مانی خانه معلمشون بود،خانم معلمشون چون فکرمی کردپسرم بایدپوشکش عوض بشه اون رابه دستشوی برده وپوشک مانی رابازکرده وپس ازشستن عورتین مانی لبایهایس راپوشانیدکه سسب خجالت زیادپسرم شد.پسرم خونه خانم معلمشون راخیلی دوست داره ولی به خاطراین موضوع ممانعت می کنه واین مسئله خیلی دراعتمادبه نفس وروحیه پسرم تاثیرگذاشته.لطفاتوروخدابگیدچکارکنم؟
  ازلطفتون صمیمانه متشکرم.

  پاسخ
  1. 2.1

   yazdi

   سلام به شما دوست عزیز
   اول از همه باید عرض کنم که خود مساله پوشک داشتن پسر ۱۲ ساله تان باید به تنهایی مورد بررسی و درمان قرار بگیرد تا شاهد مسایل بدتر بعدی این مساله نباشیم. و در ادامه باید بگم خدمتتون که به نظر می آید که آموزش های جنسی متناسب با سنش را به فرزندتون آموزش نداده باشید. در این سن بچه ها حتما بایست بدونن که مناطق خصوصی بدنشون کجاها هستش..چه افرادی و در چه شرایطی می تونن ببیننش..و اگر کسی این تقاضارو به هردلیل داشت با این تقاضا چه واکنش هایی نشون بدهند..اگر از این ها اطلاع داده باشند معمولا مسایل این قبیل احتمال رخدادش کم خواهد شد. ضمن اینکه بعنوان یک مادر باید حساسیت بیشتری نسبت به جایی که فرزندتون میرود و رفتاری که با او می شود داشته باشید و در صورت مشاهده علایم هشداری هرچند کوچک، حتما از ادامه بروز این اتفاقات به هر نحو (حتی تا حد عدم تعامل با معلم فرزندتون) جلوگیری بعمل بیاورید. ضمن اینکه احتمالا احتیاج باشد که در مورد اتفاق پیش آمده اطلاع دقیقتری کسب کنید. اگر مساله جدی ای باشد حتما جهت بررسی بیشتر باید کودکتون پیش یک مشاور برده شود تا علایم افسردگی و اضطراب عمق بیشتری پیدا نکند.
   ====>> پاسخ دهنده: دکتر مریم یزدی; روانشناس بالینی

   در صورت تمایل به مشاوره با شماره ۹۰۹۹۰۷۲۹۶۳ از طریق تلفن ثابت تماس حاصل فرمایید

   پاسخ
 3. 3

  میتراسلیمی

  شایان ذکراست که هنگامی که خانم معلم پسرم پوشک پسرم راکه ۱۲ سال داره ودردستشویی منزلشون بازمی کرد،مانی(پسرم)اصلانیازی به تعویض پوشک نداشت.

  پاسخ
 4. 4

  میتراسلیمی

  باسلام.وخداقوت.خواهشمندم درموردمسئله ای که قبلا ذکرکردم،اینکه چکارکنم تاپسرم اعتمادبه نفسش رودوباره بدست بیاره وروحییه ای شادوفعال داشته باشه کمکم کنید.منزل خانم معلمشون روخیلی دوست داره وخانم معلمش خیلی اسرارمی کنه که خونسون بره وباپسرش بازی کنه ولی بخاطرخجالتی که ازمعلمشون می کشه امتناع می کنه.لطفاراهنمایی بفرمایید.باتشکر

  پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمام حقوق این سایت متعلق به مشاوران هیروو میباشد .