مشاوره تلفنی روانشناسی کودکان افسرده

مشاوره تلفنی روانشناسی کودکان افسرده

تعریف افسردگی در کودکان چیست ؟

چرا کودکان افسرده می‌شوند ؟

برای درمان کودکان افسرده چه کار باید کرد ؟

 

 >> نکته : در هنگام مطالعه این مقاله اگر روی کلمات آبی کلیک کنید میتوانید اطلاعات بیشتری در آن زمینه ببینید <<

مشاوره تلفنی روانشناسی کودکان افسرده

روانشناسی کودکان افسرده

افسردگی به معنای خلق پایین و کم‌بود انرژی است که با نشانه‌های دیگری چون ناراحتی خیلی زیاد ، بی اشتهایی یا پراشتهایی ، اضطراب ، خستگی ، بی انگیزگی ، پرخاشگری ، تحریک پذیری و علایمی از این دست خود را نشان می‌دهد . اختلال افسردگی در کودکان نیز رخ می‌دهد که می‌تواند دلایل و ریشه‌های زیادی داشته باشد.

دلایل افسردگی در کودکان

هر اختلال روانی  پیش از هر چیزی می‌تواند به دلیل آمادگی ژنتیکی رخ دهد . زمانی که کودکی که پیش‌زمینه‌ی ابتلا به افسردگی یا هر اختلال روانی دیگر را دارد، در معرض محیطی قرار بگیرد که ناسالم و مخرب باشد، احتمال ابتلای کودک به اختلال افزایش می‌یابد .

افسردگی در کودکان ابتدایی

افسردگی در کودکان ابتدایی و دبستانی می‌تواند منجر به افت تحصیلی آن‌ها شود و همین افت تحصیلی می‌تواند باعث پیشرفت افسردگی و یا همراه شدن با اختلالات روانی دیگر شود . همچنین این احتمال نیز وجود دارد که زمانی که کودک در تحصیلش چندان موفق نیست ، توسط والدین تنبیه شود که این تنبیه می‌تواند اثرات زیان‌باری برای کودکان به همراه آورد . اضطراب یا ترس در کودکان نیز می‌تواند باعث ابتلا به افسردگی یا پیشرفت این اختلال شود .

راه های درمان افسردگی در کودکان

برای درمان کودک افسرده‌تان پیش از هر کاری به شما توصیه می‌کنیم که حتما به یک روانشناس و متخصص در این زمینه مراجعه کنید و یا از طریق مشاوره تلفنی اطلاعات لازم را دریافت کنید . درکنار دریافت کمک تخصصی از روانشناسان و مشاوران ، خودتان نیز باید کارهایی انجام دهید که بهبود کودک افسرده را تسهیل کند . یکی از مهم‌ترین این کارها آرام سازی فضای خانه و خانواده و حفظ ارزش‌های خانوادگی است . سعی کنید اعتماد به نفس کودکتان را افزایش دهید ، در صحبت کردن با ایشان ، قوانین دستوردهی مناسب را رعایت کنید  و احترام به فرزندان را فراموش نکنید . همچنین سعی کنید با استفاده از  راه های کاهش اضطراب  ، اضطراب خود را کاهش دهید زیرا فرزندان همواره از شما الگوپذیری می‌کنند .

مشاوره تلفنی

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه روانشناسی کودکان افسرده و دریافت بهترین و موثرترین راه‌کارها برای مواجهه با این مشکل می‌توانید به روانشناسان گروه هیروو مراجعه کنید . از هر جایی که هستید با ۹۰۹۲۳۰۵۹۸۳ از تلفن ثابت و بدون پیش شماره با مشاوران متخصص هیروو تماس بگیرید و مشکلات خود را با ما مطرح کنید .

مرکز مشاوران هیروو

برای سلامت خود و خانواده بیشتر بدانید

برای دریافت مشاوره تلفنی کودک و نوجوان در مورد مشاوره تلفنی روانشناسی کودکان افسرده

با شماره ( تهران ۹۰۹۲۳۰۵۹۸۳ –  شهرستان ۹۰۹۹۰۷۲۹۶۳ ) از تلفن ثابت و بدون پیش شماره تماس بگیرید .

رسانه تخصصی روانشناسی کودک و نوجوان و خانواده

مشاوره تلفنی روانشناسی هیروو اینستاگرام

مشاوره تلفنی روانشناسی هیروو تلگرام

 

در باره نویسنده :

2 ديدگاه

  1. هاتف مهر ۱۷, ۱۳۹۶ در ۸:۳۰ ب.ظ- پاسخ دادن

    ممنون از مطالب خوب سایت . عالی

  2. مرجان مهر ۲۵, ۱۳۹۶ در ۳:۵۳ ب.ظ- پاسخ دادن

    اگه امکان داره مشابه این مطلب رو بزارید ، مرسی

ثبت ديدگاه