• درس ادب و نزاکت به کودکان

درس ادب و نزاکت به کودکان

درس ادب و نزاکت به کودکان

درس ادب و نزاکت به کودکان ؛ حتی به دو ساله ها هم می توانید عباراتی مثل لطفاً ، خواهش می کنم ، متشکرم و چیز هایی از این قبیل بیاموزید . اما میل شدید سه ساله ها به جلب توجه و عزیز این و آن شدن ، آن ها را در موقعیت ادب آموزی بیشتری قرار می دهد . (هرچند تکرار و آموزش چندین ساله آن لازم است . )

اما مساله اینجاست که ادب و اخلاق تنها در صورتی برای کودک مهم می شود که برای والدین مهم باشد ؛ . با کمال تاسف در روزگار ما ، ادب و نزاکت در میان بزرگتر ها و خانواده افول کرده است .

 

درس ادب و نزاکت به کودکان 2

 

دلیلش تقریبا به هرجا که برویم ، از فروشگاه ها گرفته تا صف ها و در محل کار و در جاده و غیره ، ادب و نزاکت کم و کمتر شده است . دلیلش به اعتقاد ما این است که برای جمعی از مردم اجتماع ، دیگر ادب و نزاکت مقوله مهمی نیست ؛ در نتیجه از آموزش آن به فرزندشان خودداری کرده ، شخصا هم پای بند مبادی ادب نیستند .

درس ادب و احترام به دیگران

اما نکته اینجاست که ادب و نزاکت چیزی جز اخلاق نیست و رعایت اخلاق احترام به دیگران است . استفاده از کلماتی چون لطفا ، بی زحمت در وقت خواهش ، تشکر از دیگران به خاطر کار هایی که برای ما انجام می دهند ، انتظار نوبت در صحبت به جای قطع کلام ، باز نگه داشتن در برای عبور کسی که پشت سر ما از در عبور می کند ، خوردن با ظرافت ، استفاده از کلمات مودبانه و غیر توهین آمیز ، همه و همه اموری جزیی . برای این حال مهم برای لذت بخش تر کردن زندگی برای اطرافیان است .

 

درس ادب و نزاکت به کودکان 1

 

مشاوره تلفنی

به همین دلیل به تاکید می گوییم که آموزش ادب و نزاکت را از همان سال های نخست آغاز کنید . می توانید در شرایط خاص تحت نظر مشاوره چه به صورت تلفنی و چه به صورت حضوری باشید .به بچه ها تفهیم کنید که آموزش ادب و نزاکت آن ها اسباب خوشحالی دیگران می شود . ادب و نزاکت را به آن ها بیاموزید . اگر در این سال حساس که کودک آمادگی یادگیری و همکاری دارد ، به او درس ادب و نزاکت بدهید ، کار خود را در مراحل بعدی رشد که استقلال طلبی بار دیگر پای به عرصه زندگی کودک می گذارد ، راحت می کنید .

برای استفاده از خدمات مشاوره کودکان و نوجوان و کسب اطلاعات بیشتر ، از سراسر کشور ( تهران و شهرستانها )

با مشاوران هیروو

تماس حاصل فرمایید تا از مشاوره روانشناسان و متخصصان کودک و نوجوان بهره مند شوید

درباره نویسنده:

پیام بگذارید