• بازی نهنگ آبی

بازی نهنگ آبی چیست؟

بازی نهنگ آبی

بازی نهنگ آبی چیست ؟

چه چیزی باعث می‌شود بازی نهنگ آبی نوجوانان را به کام مرگ بکشاند ؟

چالش نهنگ آبی با چه هدفی به وجود آمده است ؟

 >> نکته : در هنگام مطالعه این مقاله اگر روی کلمات آبی کلیک کنید میتوانید اطلاعات بیشتری در آن زمینه ببینید <<

بازی نهنگ آبی

 

تکالیف بازی نهنگ آبی

بازی یا چالش اینترنتی نهنگ آبی ، یک مشکل جدید است که با درگیر کردن هیجانات نوجوانان ، آن‌ها را به کام مرگ می‌کشاند . مراحل بازی نهنگ آبی  یک چالش ۵۰ روزه است که هر روز به افراد تکلیف جدید و تا حدی خطرناک داده می‌شود و از آن‌ها خواسته می‌شود که پس از انجام دادن تکلیف از آن عکس گرفته و بفرستند . در اولین تکلیف چالش نهنگ آبی از نوجوانان خواسته می‌شود که بر روی دست خود یک نهنگ بکشند و عکس آن را بفرستند . این تکالیف شامل کارهای خطرناکی مانند عکس گرفتن از مکان‌های پرارتفاع ، خودزنی ، حک اشکال با چاقو بر روی دست و مسائلی از این قبیل است .

طراح بازی چالش نهنگ آبی

فیلیپ بودکین که گفته می‌شود این بازی را ایجاد کرده است، دانشجوی اخراجی رشته‌ی روانشناسی است و ادعا کرده است که هدفش پاک کردن جامعه از انسان‌هایی است که ارزشی ندارند . این بازی یا چالش اینترنتی با درگیر کردن هیجانات نوجوانان آن‌ها را به ادامه‌‌ی بازی ترغیب می‌کند و در پایان روز پنجاهم از آن‌ها می‌خواهد که اقدام به خودکشی کنند .

این چالش با درگیر کردن هیجانات نوجوانانی که بیش از سایر گروه‌های سنی طالب هیجان هستند ، شناخت آن‌ها را مختل می‌کند و آن‌ها را به ادامه‌ی بازی ترغیب می کند . این بازی تا به حال در روسیه و هند قربانیان زیادی گرفته است و گفته می‌شود در فرانسه نیز این چالش نفوذ پیدا کرده است ، اما هنوز اخبار معتبری در مورد نوجوانان ایرانی وجود ندارد . ( هرچند خبر از خود کشی دو دختر نوجوان در اصفهان موجود است ) .

 نقش والدین در تربیت نوجوانان

امروزه اینقدر مسائل عجیب و غریبی در نزدیکی ما رخ می دهد که می توان گفت تنها راه نجات از این وقایع آگاهی کامل نسبت به آن ها و اصطلاحا آپدیت بودن است . امروزه اگر والدین نتوانند خود را با دنیای جدید کودکان ، نوجوانان و جوانان آشنا کنند و در این مسیر ضمن اینکه مراقب فرزندان خود هستند و مسائل را مدیریت می کنند  نتوانند با آن ها به روش های درست همراهی کنند ، قطعا باخته اند .

وقتی شما اطلاعات کافی راجع به همه ی مسائل روز نوجوان یا کودکتان دارید ، کمتر با مشکل مواجه می شوید . می دانید در دنیای اینترنت انواع بازی ها ، ( بازی نهنگ آبی ) و  برنامه ها در همین گوشی های همراه به راحتی قابل دانلود و دسترسی است .

صحبت کردن با نوجوان در مورد بازی های اینترنتی

چه خوب است که شما والدین از تمامی این بازی های جدید اطلاعات کافی داشته باشید . اصلا بازی جدیدی وارد می شود ابتدا شما دانلود کنید ، شما در مورد آن بخوانید و آن را بازی کنید . سر میز شام راجع به این بازی ها با کودک یا نوجوانتان صحبت کنید و می دانید که فرزندان خیلی دوست دارند والدینشان به روز بوده و از این جور مسائل سر در بیاورند و احساس خوشایندی دارند وقتی مانند دوست و همسال خودشان ، حتی با شور و اشتیاق ، راجع به تازه ترین و به روز ترین بازی ها از جمله بازی نهنگ آبی ، با او صحبت می کنید . خب این بسیار عالی است و مجال صحبت کردن با نوجوان را برای شما فراهم می کند و همین باعث ارتباط صمیمی و نزدیک والدین با نوجوان یا کودک می شود .

 

ارتباط نزدیک والدین با نوجوان

و وقتی ارتباط نزدیک باشد مخصوصا در سن حساس نوجوانی ، برای هر دو طرف خوب و سودمند است . هم شما از تمام مسائل نوجوان با خبرید ، هم او اگر به مسائل این چنینی مثل بازی جدید و خطرناک نهنگ آبی و بازی های دیگر و یا حتی حوزه های دیگر شخصیتی ، یا مسائل مربوط به دوستان نوجوان و روابطش پیش آید ، بهتر و راحت تر با شما در میان می گذارد .

والدین تنها کسانی هستند که می توانند بستر خیلی از مسائل را برای کودکان و نوجوانان خود قبل از اینکه آن را با دوستان  خود تجربه کنند ، فراهم کرده و به آن ها راهنمایی های لازم را بدهند . خیلی از کودکان و نوجوانان با هوش و با استعداد در همین ارتباط های غلط با همسالان خود از مسیر درست خارج شده و در حالی که می توانستند کودک موفق و یا نوجوان موفقی باشند خود را از آینده ای که می توانست برای آن ها ، جور دیگری رقم بخورد ، محروم  می کنند .

خطراتی که نوجوان را تهدید می کند

خطراتی که نوجوان در مقابل برخی از این ارتباطات غلط با آن ها مواجه می شود می تواند برای او خیلی گران باشد ، خطرات و عواقبی مثل مصرف مواد مخدر در نوجوانان ، مصرف ماری جوانا ( گل ) در نوجوانان  که خیلی هم شایع و امری عادی شده ، و مطمعنا مسائل دیگری که به دنبال این انحرافات می آید مثل افت تحصیلی ، فرار از مدرسه ، ترک تحصیل و مسائل اینچنینی .  اگر شمای پدر ، شمای مادر بتوانید برای فرزند خود دوست و رفیق باشید خیلی از مسائلی که امروزه ، به صورت معزل در خانواده ها وجود دارد برای شما هیچ وقت شکل نمی گیرد .

 

 

مشاوره تلفنی کودک

نقش مشاوره تلفنی در عدم سو استفاده از کودکان

همانطور که در بالا توضیح داده شد والدین عزیز باید نسبت به این مسائل آگاه باشند تا بتوانند نوجوانانشان را از آسیب‌های اجتماعی این چنینی محفوظ دارند .  اما مراجعه کردن به روانشناس کودک و نوجوان هم می تواند موثر باشد .شما می توانید ضمن اینکه آموزه های روانشناسی را فرا می گیرید و برنامه های فرزند پروری را اعمال می کنید از روانشناسان متخصص کودک و نوجوان کمک بگیرید .

 

تاثیر مشاوره با روانشناس کودک  

مشاوره با روانشناسان متخصص کودک و نوجوان می تواند ، قابل توجه باشد ؛ چرا که به هر حال ، هر چقدر هم که شما اطلاعات کافی و جامعی داشته باشید ، روانشناس کودک و نوجوان به خاطر انواع نمونه هایی که بررسی کرده است ، می تواند خیلی از مسائل و رفتار ها را از نوع برخورد و شخصیت نوجوان و یا کودک شما پیش بینی کرده و زودتر در صدد درمان آن برآید .

مشاوره تلفنی رایگان

برای استفاده از خدمات مشاوره  و کسب اطلاعات به روز و جدید در رابطه با مسائل نوجوانان به گروه مشاوران هیروو مراجعه کنید . همچنین می‌توانید از تلفن ثابت و بدون پیش شماره با شماره تلفن ۹۰۹۲۳۰۵۹۸۳ از تهران و ۹۰۹۹۰۷۲۹۶۳ از شهرستان  تماس گرفته و مسائل خود را با ما مطرح کنید و راهنمایی‌های مناسب و مرتبط چپ دریافت کنید .

 

 

برای سلامت خود و خانواده بیشتر بدانید

برای دریافت مشاوره روانشناسی کودک و نوجوان و اطلاعات کافی در مورد بازی نهنگ آبی و دیگر مسائل مربوط به کودک و نوجوان 

با شماره ۹۰۹۲۳۰۵۹۸۳ از تلفن ثابت و بدون پیش شماره تماس بگیرید .

رسانه تخصصی روانشناسی کودک و نوجوان

 

مشاوره روانشناسی هیروو اینستاگرام

کانال تلگرام مشاوران هیروو

درباره نویسنده:

پیام بگذارید