بازی نهنگ آبی چیست؟

بازی نهنگ آبی

  • بازی یا چالش اینترنتی نهنگ آبی چیست ؟
  • چه چیزی باعث می‌شود بازی نهنگ آبی نوجوانان را به کام مرگ بکشاند ؟
  • چالش نهنگ آبی با چه هدفی به وجود آمده است ؟

بازی نهنگ آبی

 

تکالیف بازی نهنگ آبی

بازی یا چالش اینترنتی نهنگ آبی ، یک مشکل جدید است که با درگیر کردن هیجانات نوجوانان ، آن‌ها را به کام مرگ می‌کشاند . این بازی یک چالش ۵۰ روزه است که هر روز به افراد تکلیف جدید و تا حدی خطرناک داده می‌شود و از آن‌ها خواسته می‌شود که پس از انجام دادن تکلیف از آن عکس گرفته و بفرستند . در اولین تکلیف چالش نهنگ آبی از نوجوانان خواسته می‌شود که بر روی دست خود یک نهنگ بکشند و عکس آن را بفرستند . این تکالیف شامل کارهای خطرناکی مانند عکس گرفتن از مکان‌های پرارتفاع ، خودزنی ، حک اشکال با چاقو بر روی دست و مسائلی از این قبیل است .

طراح بازی چالش نهنگ آبی

فیلیپ بودکین که گفته می‌شود این بازی را ایجاد کرده است، دانشجوی اخراجی رشته‌ی روانشناسی است و ادعا کرده است که هدفش پاک کردن جامعه از انسان‌هایی است که ارزشی ندارند . این بازی یا چالش اینترنتی با درگیر کردن هیجانات نوجوانان آن‌ها را به ادامه‌‌ی بازی ترغیب می‌کند و در پایان روز پنجاهم از آن‌ها می‌خواهد که اقدام به خودکشی کنند . این چالش با درگیر کردن هیجانات نوجوانانی که بیش از سایر گروه‌های سنی طالب هیجان هستند ، شناخت آن‌ها را مختل می‌کند و آن‌ها را به ادامه‌ی بازی ترغیب می کند . این بازی تا بحال در روسیه و هند قربانیان زیادی گرفته است و گفته می‌شود در فرانسه نیز این چالش نفوذ پیدا کرده است ، اما هنوز اخبار معتبری در مورد نوجوانان ایرانی وجود ندارد .

 نقش مشاوره تلفنی در عدم سو استفاده از کودکان

والدین عزیز باید نسبت به این مسائل آگاه باشند تا بتوانند نوجوانانشان را از آسیب‌های اجتماعی این چنینی محفوظ دارند . برای کسب اطلاعات بروز و جدید در رابطه با مسائل نوجوانان به گروه مشاوران هیروو مراجعه کنید . همچنین می‌توانید از تلفن ثابت و بدون پیش شماره با شماره تلفن ۹۰۹۲۳۰۵۹۸۳ تماس گرفته و مسائل خود را با ما مطرح کنید و راهنمایی‌های مناسب و مرتبط دریافت کنید .

گروه مشاوران هیروو

در باره نویسنده :

ثبت ديدگاه