• ایجاد انگیزه در نوجوان 1

ایجاد انگیزه در نوجوان

ایجاد انگیزه در نوجوان

 

ایجاد انگیزه در نوجوان و راه های آن ؛

چگونه در نوجوانان ایجاد انگیزه کنیم ؟

راههای ایجاد انگیزه در نوجوان چیست ؟

یکی از سخت ترین وضعیت هایی که شما به عنوان یک پدر یا مادر ممکن است با آن مواجه شوید این است که : ببینید نوجوانتان انگیزه ندارد و تشخیص بدهید که رفتار او چه قدر می تواند مخرب باشد . در شرایطی که او در سراشیب لطمه زدن به خود سقوط می کند، ممکن است نهایتا لازم باشد که شما مداخله کنید .

 

 >> نکته : در هنگام مطالعه این مقاله اگر روی کلمات آبی کلیک کنید میتوانید اطلاعات بیشتری در آن زمینه ببینید <<

2ایجاد انگیزه در نوجوان

 

راههای ایجاد انگیزه در نوجوان

در این قسمت ، چند راه حل برای کمک به شما و نوجوانتان پیشنهاد شد . در ادامه چند روش دیگر را ذکر می کنیم :

با وجود که نوجوانتان ممکن است در مقابل پیشنهادهای شما مقاومت کند ، او را تشویق کنید که در مورد آینده خود فکر کند ، و نه فقط برای آینده ی نزدیک ، بلکه برای دهه های آینده نیز هدف هایی داشته باشد . او امیدوار است که برای زندگی اش چه کاری انجام دهد ؟ در ده تا بیست سال آینده می خواهد چه نوع شغلی داشته باشد ؟ اگر در مورد آینده بینشی به او ببخشید ، ممکن است کم کم درک کند که چگونه تصمیم های امروز او می توانند در رسیدن به اهدافی که در آینده دارد موثر باشند .

اگر امروز تلاش نکند ، باید تمام رویاهای خود را برای این که یک وکیل ، حسابدار ، برنامه ریز کامپیوتر یا دام پزشک شود ، کنار بگذارد . در بسیاری از دانشکده ها و مدارس حرفه ای هر سال یک روز به نام روز مشاغل وجود دارد ؛ در این روز دانش آموزان می توانند با نماینده هایی از مشاغل مختلف صحبت کنند ؛ این ملاقات باعث پیدایش انگیزه در نوجوان ها می شوند و آن ها را به سوی کلاس های مناسبی در خارج از مدارس و مشاغل تابستانی سوق می دهند .

 

 

مشاوره تلفنی ایجاد انگیزه در نوجوان4

مشاوره تلفنی برای ایجاد انگیزه در نوجوان

با آموزش مدیریت زمان در انجام كارها و فعالیت هاى روزانه به كودكان و نوجوانان یاد دهید که چگونه می توانند از لحظه لحظه های وقت خود به خوبی استفاده کنند و برای خود ، زندگی و آینده انگیزه ایجاد کنند . كلید موفقیت در مشاركت بین والدین و نوجوان نهفته است . با این حال برای اینکه بتوانید راههای ایجاد انگیزه در نوجوان را بیاموزید و اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنید می توانید با بهترین مشاوران و روانشناسان کودک و نوجوان تهران در مرکز مشاوران هیروو با شماره گیری ۹۰۹۲۳۰۵۹۸۳ از طریق تلفن ثابت و بدون پیش شماره  تماس گرفته و از خدمات مشاوره بهره مند شوید .

 

 

چگونگی ایجاد انگیزه در نوجوان

به نوجوانتان بگویید که شما با او مثل یک فرد بزرگسال رفتار می کنید و از او توقع دارید که مسئولیت کارها را به عهده بگیرد . در حال حاضر ، شغل او رفتن به مدرسه است ؛ او باید این امر را جدی بگیرد و از این فرصت نهایت استفاده را بکند . او هم مثل سایر اعضای خانواده ، باید در مقابل شغل خود پاسخ گو باشد .

 

 

 

ایجاد انگیزه در نوجوان

 

 

 

از نوجوانتان بخواهید که برای حل مشکل انگیزه اش ، پیشنهاد بدهد . چرا این قدر ناراحت است ؟

خودش چه راه حل هایی برای این مشکل دارد ؟ برای این که آستین هایش را بالا بزند و مشغول کار شود ، توقع دارد چه امکاناتی در اختیار او قرار دهید ؟

احتمال ابتلای نوجوانتان به اختلال های یادگیری خاص و کم بودن ضریب هوشی را در نظر بگیرید .

از پزشکتان یا روان شناس مدرسه ی نوجوانتان بپرسید که آیا مشاوره ی روان شناختی یا بعضی از آزمون های روان سنجی ضرورت دارد یا نه . ممکن است نوجوان شما به افسردگی نهفته مبتلا باشد و همین مسئله ، رفتار او را تحت تاثیر قرار دهد . چند جلسه درمان ( یا فقط صحبت کردن پزشکتان با او ) شاید بتواند به او کمک کند تا به جای این خود تخریبی ، رفتار سازنده ای در پیش بگیرد .

 

آخرین یادآوری : سعی کنید بیش از حد واکنش نشان ندهید . اگر بیش از حد جهت گیری کنید و برای ایجاد انگیزه فشار زیادی به او وارد کنید ، همه ی تلاش های شما نتیجه ی عکس می دهند . حوصله داشته باشید . صبر کنید و ببینید آیا خود او تحویلی ایجاد می کند یا نه . در نهایت ، اگر هیچ تغییری در رفتارش ایجاد نکرد ، آن وقت زمان مداخله شماست . به عنوان یک پدر یا مادر ، این مسئولیتی است که به عهده شماست .

 

 

مشاوره تلفنی روانشناسی هیروو اینستاگرام

 

مشاوره تلفنی روانشناسی هیروو تلگرام

توسط |شهریور ۱۸ام, ۱۳۹۶|اسلایدر 1|0 نظر

درباره نویسنده:

پیام بگذارید